Referencie

Nižšie nájdete zoznam referencií od ľudí, s ktorými som posledné roky spolupracovala na rôznych projektoch.

Alžbeta Bartošová je podivuhodná bytost, v níž se snoubí hned několik různých talentů. Zazpívá s pozoruhodnou jistotou každý hudební žánr. Tančí a pohybuje se po jevišti s elegancí prima baleríny. Je také nadaná herečka, která by obstála v leckterém dramatu. Dokáže být lyrická, ale také ironická, něžná i plná běsů. Naivka i trágedka. Zdá se mi, že o ní ještě hodně uslyšíme. Až se dozvíte, že někde vystupuje, jděte se na ni podívat. Vyplatí se to. Mně jako autorovi a Aleši Březinovi jako skladateli se vyplatilo, že hrála titulní roli v našem muzikálu Liduschka.

– Karel Steigerwald


Na podzim roku 2010 jsem viděl v hledišti na první zkoušce pro mě neznámou Alžbetu Bartošovou, drobnou brunetku, která plaše a s úctou sledovala dění na jevišti. V průběhu zkoušení jsem v ní objevil nejen pěvecky, ale i herecky talentovanou osobnost. Na zkoušky vždy chodila připravená. Všechny připomínky si pamatovala a snažila se udělat vše tak, aby splňovala moje režisérské představy. Po Katu Mydláři jsem s ní ještě několikrát spolupracoval (Angelika, Tři mušketýři). A proto jsem rád, že jsme se nyní opět pracovně potkali při muzikálu Muž se železnou maskou. K jejím pozitivním vlastnostem se dá přičíst i to, že akceptuje mnou vytvořené herecké mantinely role, kterou ztvárňuje, ale zároveň je schopna mi jako režisérovi nabídnout nové nuance, které často rád přijímám. Občas v její češtině někdy cítím slovenský akcent, ale veřím, že se ho postupne zbaví.

– Libor Vaculík


Betka je pro mě velký talent, který jsem měl to štěstí objevit až ve vzdáleném Púchově na Slovensku. Je velice profesionální a vždy připravena. Její pěvecké i herecké schopnosti jsou již dnes na nejvyšší úrovni muzikálového oboru. Jsem rád, že právě já jsem mohl být u zrodu takové krásné a talentované osůbky, jakou je Alžbeta Bartošová.

– Michal David


Pred x rokmi som do svojho muzikálu Čajočky prijal mladú neskúsenú herečku, ktorá ovplívala nádherným tvrdým až drvivým hlasom. Natrápili sme sa neskutočne. Myslím, že si Betka prešla aj peklom, lebo som bol veľmi krutý v túžbe dostať z nej to, čo som cítil, že v sebe má. A potom to prišlo. Zrazu sa to prelomilo a Betka akoby zo dňa na deň exelovala. Odvtedy, ak mám možnosť s ňou spolupracovať, tak tú možnosť využijem, lebo je to jeden z najvačších talentov ceskoslovenskej muzikálovej scény. A hlavne je to inteligentná herečka, čo mám rád. Rád využívam jej talent mam totiž rád, keď moju prácu robia ľudia dobre a ona ju robí skvele.

– Jano Ďurovčík


Zo strany hlasového pedagóga môžem povedať o Betke Bartošovej toľko, že už od svojich študentských čias upútala pedagógov, spolužiakov aj muzikálovú verejnosť svojou neuveriteľnov húževnatosťou, ambicióznosťou, krásou a kultivovanosťou hlasu, disciplínou a nesmiernou dávkou umeleckého nadania nielen ako speváčka, ale aj ako herečka, tanečníčka, dabingová herečka a momentálne už aj ako precízny, trpezlivý a fundovaný pedagóg spevu. Som na ňu veľmi hrdá a vysoko si ju vážim ako umelkyňu, ale rovnako aj ako hodnotného človeka.

– Miroslava Marčeková